Implantologia


Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania w chirurgii

Implantologia to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia w stomatologii. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat zrewolucjonizowała metody leczenia braków zębowych i pomogła  tysiącom pacjentom, którym w estetyczny, trwały i skuteczny sposób uzupełniły  braki pojedynczych zębów lub wyleczyły bezzębie.

Leczenie chirurgiczne w klinice MagicSmile to leczenie bez bólu i w pełnym komforcie: podnoszenie dna zatoki szczękowej (sinus lift), regeneracja wyrostków zębodołowych, chirurgiczne leczenie chorób przyzębia, kiretaże otwarte i zamknięte, usuwanie zębów zatrzymanych, chirurgiczne usuwanie zębów mądrości (ósemek), hemisekcje, resekcje, podcinanie wędzidełek.


Leczenie implantologiczne jest najskuteczniejszą metodą uzupełniania brakujących zębów

Wszczepienie implantu i osadzenie na nim korony może się odbyć nawet podczas jednej wizyty! W gabinecie dysponujemy sprzętem do pełnej diagnostyki przed zabiegiem.

Polega na wszczepieniu jednego lub kilku implantów pełniących funkcje korzenia zębowego, a następnie założeniu na nich koron doskonale zastępując naturalne zęby. Leczenie implantologiczne odbudowuje utracone zęby w trwały i naturalny sposób gwarantując piękny uśmiech.

Korony lub mosty osadzone na implantach wykazują dużą większą trwałość, niż inne rozwiązania protetyczne. Tradycyjne mosty wymagają zeszlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem, ponadto po kilku latach wymagają wymiany. Implanty wszczepia się bez szkody dla innych zębów i wystarczają na kilkadziesiąt lat użytkowania, a nawet dożywotnio.

Implanty stanowią jedyną metodę uzupełniania ubytków, która zapobiega redukcji kości szczęki i dziąseł, do jakiej dochodzi utracie zęba. Po wszczepieniu do implant stymuluje kość do wzrostu nie dopuszczając do jej zanikania. W efekcie mięśnie twarzy pracują prawidłowo, rysy twarzy pozostają niezmienione, a skóry nie pokrywa sieć zmarszczek towarzysząca ubytkom.

W obrębie części estetycznej szczęki i żuchwy najlepiej sprawdzają się korony pełnoceramiczne. Porcelana, podobnie jak naturalne zęby, częściowo przepuszcza światło, ponadto daje duże możliwości doboru koloru, tak, aby korona nie różniła się wyglądem od naturalnych zębów. W koronach zastępujących zęby trzonowe stosuje się z kolei korony ceramiczne osadzone na metalu – takie korony odznaczają się naturalnym wyglądem i trwałością, dzięki czemu mogą przejmować obciążenia, którym poddawane są naturalne zęby trzonowe.